Мапи інших міст України

Мапа Прилук

Історія міста Прилуки

Першу письмову згадку про Прилуки залишив нащадкам київський князь Володимир Мономах у XI ст.

Вдруге Прилуки згадуються 1092 року коли їх поруйнували половецькі орди. Згадується місто і 1138 року в числі зруйнованих міст Переяславщини у смутні часи міжусобних воєн між чернігівськими князями й синами Мономаха. У 1239 році татаро-монгольська навала зруйнувала місто, Прилуки зазнали значних втрат і місто відбудувалося лише у XV ст. українськими князями Глинськими.

В 1459 році місто згадується в історичних літописах у складі Великого князівства Литовського. У 1482 року кримською ордою хана Менглі - Гирея Прилуки були знов зруйновані. У 1592 році місто входить до складу Речі Посполитої, князі Вишневецькі почали відбудовувати Прилуки. У 1604 році Прилуки зазнали нападу з північного боку, його зненацька захопило військо московського царя Бориса Годунова.

В середині XVII ст. в Прилуках була збудована неприступна козацька фортеця. Тут у 1648 році прилуцьке козацтво було об’єднане у Прилуцький козацький полк.

Починаючи з другої половини XIX століття, Прилуки інтенсивно забудовувалися будинками - особняками і громадськими спорудами.

В 1889 р. заснована Прилуцька тютюнова фабрика. У 1893 р. почався рух по вузькоколійній лінії Прилуки - Чернігів. З 1923 року Прилуки стають центром Прилуцького округу. У 1926 - 1928 рр. побудовано залізницю Прилуки - Ніжин. 13 червня 1930 року Прилуцький округ було розформовано, а його територія тимчасово відійшла до Лубенського округу. У жовтні 1939 року Прилуки віднесені до категорії міст обласного підпорядкування.

18 вересня 1941 року фашисти окупували Прилуки. 18 вересня 1943 року Прилуки були визволенні від німецько - фашистських загарбників.

Мапа околиць Прилук

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Прилук.

Безкоштовно скачати

Об'єм 198 КБ

Мапа плану центральної частини Прилук Мапа плану центральної частини Прилук з деталізацією вулиць та номерів будинків.

Безкоштовно скачати

Об'єм 89 КБ

Повна мапа Прилук

Мапа № 021

Повна мапа Прилук з докладним описом вулиць та номерів будинків. Мапа складається з одного файлу.

Вартість 5 посилань

Об'єм 5,29 МБ

 Як отримати

GPS мапа Прилук GPS мапа Прилук. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ