Мапи інших міст України

Мапа Прип'яті

Історія міста Прип'ять

Прип’ять покинуте місто обласного значення в Київській області України, на березі ріки Прип’ять. Засноване 4 лютого 1970 року. Разом з заснуванням міста було продовжено короткий судноплавний фарватер ріки.

Статус міста Прип’ять отримала в 1979 році постановою Верховної Ради УРСР.

Генеральным приводом заснування міста стало будівництво та наступна експлуатація однієї з самих великих у Європі атомної електростанції, Чорнобильської - основного підприємства, яке і дало Прип’яті назву міста атомників. Прип’ять стала дев’ятим за рахунком в Радянському Союзі атомоградом.

За останнім проведеним до евакуації переписом (в листопаді 1985 року), чисельність населення складала 47 тисяч 500 чоловік, і включала більше 25 національностей. Велику увагу будівельники приділяли створенню різноманітних дошкільних та спортивних закладів, оскільки середній вік мешканців молодого міста складав всього 26 років.

Прип’ять - місто з яскраво вираженим центром. В центрі міста розташовувалися адміністративні будівлі (міська рада), об’єкти дозвілля, культури та відпочинку, універсальні продовольчі й промтоварні крамниці, готельний комплекс.

Приблизно в 1:23:50 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС відбувся вибух, який повністю зруйнував реактор. В результаті аварії стався викид радіоактивних речовин, а саме ізотопів урану, плутонію, йоду - 131, цезію - 134, цезію - 137, стронцію - 90. Населення не було поінформовано про аварію. 27 квітня почалася евакуація населення міста. В перші дні після аварії було евакуйовано населення 10 - ти кілометрової зони. В наступні дні було евакуйовано населення інших населених пунктів 30 - ти кілометрової зони.

Мапа схема Прип'яті

Мапа схема Прип'яті. Відстань до четвертого енергоблоку Чорнобильської Атомної Електричної Станції - 3 км.

Безкоштовно скачати

Об'єм 212 КБ

GPS мапа Прип'яті GPS мапа Прип'яті. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ