Мапи інших міст України

Мапа Рахова

Історія міста Рахів

Заснування Рахова відноситься до 1447 року. Першими мешканцями селища були християни втікачі з Галіції та Закарпаття. З IX по ХІ ст. територія майбутнього міста входила до складу Київської Русі, в XII - ХІІІ ст. - Галицько - Волинського князівства. З кінця XIII ст. Угорщина захопила гірські райони Закарпаття, в тому числі й поселення на місці Рахова. В XVI столітті Рахів підпадає у кріпосну залежність від Великобичківської казеної домінії, а з XVII ст. поселення відноситься до Хустської казеної домінії.

У 1526 році після поразки угорсько - чеської армії, у битві з турками під Могачем, Угорщина розпалася. Більша частина Закарпаття, в тому числі й Марамороський комітат, в який входив Рахів, відійшла до Семиградського князівства, яке стало васалом Османської Імперії, а решта територій опинилася під владою Австрії. В кінці XVII ст. всією територією краю заволоділи Габсбурги. Мешканці Рахівщини активно приймали участь у загонах народних месників, в т.ч. Олекси Довбуша. В 1782 році в Рахові був побудований перший дерев’яний міст через ріку Тису. У 1853 році на Закарпатті було скасовано кріпацьке право. У 1894 році була побудована залізниця, а населений пункт став окружним центром.

В квітні 1919 року, з перемогою пролетарської революції в Угорщині, в Рахові Раду робочих, солдат та християн очолив П. Попенко, але поселення зайняли румунські війська.

З 1919 по 1939 роки Закарпаття входить до складу Чехословаччини і Рахів залишається центром Рахівського округу. 18 березня 1939 року Рахів був окупований угорськими військами. 16 жовтня 1944 року Рахів звільнили радянські війська.

З 29 червня 1945 року все Закарпаття, в тому числі й Рахів, увішов до складу Радянської України, як окружний, а потім районний центр. З січня 1946 року Рахів стає селищем міського типу, а з 1957 року - містом.

Мапа плану Рахова

Мапа плану Рахова з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 572 КБ

GPS мапа Рахова GPS мапа Рахова. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ