Карті інших міст України

Мапа Ромен

Історія міста Ромни

Мiсто Ромен вперше згадується у 1096 році у Лаврентiївському літописi. У 1185 роцi хан Кончак пiсля перемоги над князем Iгорем захопив всi фортецi Посульської лiнiї, а в 1239 році полчища хана Батия повнiстю зруйнували мiсто Ромен.

У визвольній вiйні 1648 - 1654 рр. під проводом Богдана Хмельницького приймали активну участь роменці. Через містечко Ромен пролягав шлях московських послiв до Переяслава та до всієї іншої території України.

1707 року у Ромні знаходилась ставка вiйська гетьмана України Iвана Мазепи i шведського короля Карла ХII пiд час росiйсько - шведської вiйни. На той час Ромен мав статус сотенного мiста. З 1714 року Ромен став адмiнiстративно - полiтичним центром Лубенського, а згодом Миргородського полку. У XVIII - XIX столiттях як для провiдного економiчного, культурного центру Лiвобережжя, Росiйська цариця Єкатерина засновує в Ромнi головну тютюнову фабрику. У 1874 роцi була побудована залiзниця, яка пройшла через Ромни та з'єднала Лiвобережну Україну з Балтiйським морем i сприяла значному економiчному зростанню регiону. В цей час в Ромнах засновується один з перших в Українi механiчних заводів.

В 1923 - 1931 рр. Ромни стають центром округи, а згодом районним центром Чернiгiвської області, а з 1939 року - новоствореної Сумської. За багатовікову історiю Ромни зберегли славу культурно - мистецького i духовного центру Посулля.

В жовтні 1941 року Ромни були окуповані фашистською Німеччиною. Ромни було звiльнено 16 вересня 1943 року воїнами 163-ї Роменсько - Київської та 167-ї Сумсько - Київської дивiзiї.

З 1962 року Ромни стали мiстом обласного пiдпорядкування. Роменська земля багата на чорноземи, п’ята частина загальнодержавного видобутку нафти приходиться саме на Роменський район. Сьогоднi Ромни один з найбільших промислових центрiв Сумщини.

Мапа плану Ромен Мапа плану Ромен з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 802 КБ

GPS мапа Ромен GPS мапа Ромен. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ