Мапи інших міст України

Мапа Ровеньків

Історія міста Ровеньки

Вперше Осиновий Ровеньок згадується 14 травня 1705 року як незаконно засноване містечко й Петро I наказав його знести, але козаки не підкорилися наказу. У 1707 році спалахнуло Булавинське повстання, яке було придушене царськими військами й були спалені козацькі селища, вздовж Донця, Бузулуки, в тому числі й Осиновий Ровеньок. Вільні козаки, рятуючись від царських військ заснували Ровенецьку слободу поодаль від минулого поселення.

У 1793 році власником слободи став граф Василь Петрович Орлов, й у 1796 році він став атаманом Всевеликого Війська Донського. В цей час слободу заселили переселенці з різних куточків України. Після смерті Орлова слободу за спадком отримала його дружина Єкатерина Дмитріївна.

Відкриттю шахт в Ровеньках сприяло будівництво однойменної станції на Єкатерининській (Донецькій) залізній дорозі. Перша шахта в Ровеньках була відкрита у 1877 році. До 1900 року біля слободи працювали вугільні копальні купців Отто, Маркова, Карнєєва, Вальяна, шахти княгині Юсупової, Лобова.

Після революції влада постійно змінювалася й у 1920 році в слободі Ровеньки Таганрогського округу Донської області встановлена Радянська влада. З 1920 по 1923 роки Ровенецька слобода входить у Шахтинський округ УРСР. З 1923 по 1929 роки - в Луганський округ. У 1934 році Ровеньки отримали статус міста, а з 1937 року входять до складу Ворошиловградської області. В цей же час вісім шахт були об'єднані в трест "Фрунзевугілля".

18 липня 1942 року місто було окуповане гітлерівцями. 17 лютого 1943 року Ровеньки звільнили від загарбників.

У 1980 році було створенно вугільне об'єднання "Ровенькиантрацит". Сьогодні в нього входять 6 шахт, ремонтно - механічний завод, три збагачувальні фабрики, автобаза.

Мапа плану Ровеньків

Мапа плану Ровеньків з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 357 КБ

GPS мапа Ровеньків GPS мапа Ровеньків. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ