Мапи інших міст України

Мапа Рівного

Історія міста Рівне

Перша письменна згадка про Рiвне, як один з населених пунктiв Галицько-Волинського князiвства, датована 1283 роком. З другої половини ХIV ст. Рiвне перебувало пiд владою литовських князiв, з 1461 р. русько-литовської династiї Гедимiновичiв. У 1492 р. польський король та великий князь литовський Казимир Ягайло надав мiстечку Магдебурзьке право. З 1518 р. по 1621 р. місто перебувало у власностi князiв Острозьких.

Влiтку 1651 р. край став центром визвольного руху українцiв пiд проводом Богдана Хмельницького. В ходi боїв мiсто не раз переходило з рук в руки. У 1667 р. в результатi Андрусiвської угоди полякiв з Московiєю Рiвне у складi Волинських земель вiдiйшло до Речi Посполитої. В ходi московсько - шведської вiйни Рiвне в 1706 р. було зайняте вiйськами Карла ХII. З 1723 р. Рівне майже на пiвтора столiття, переходить у власнiсть польських шляхтичiв Любомирських.

У 1793 р. вiдбувся другий подiл Польщi, в результатi нового адмiнiстративного подiлу волинських земель, Рiвне набуло статусу повiтового центру в складi новоутвореного Волинського намiсництва, згодом губернiї.

У 1857 р. через мiсто пролягла шосейна дорога Київ - Брест, а в 1873 р. - залiзнична колiя мiж цими мiстами. 1912 р. введено в дiю першу електростанцiю.

В перiод з 1917 р. по 1920 р. мiсто почергово перебувало пiд владою австро - нiмецьких, польських та бiльшовицьких вiйськ. У квiтнi - травнi 1919 р. у Рiвному тимчасово працював уряд Української Народної Республiки та були розмiщенi вiйська Директорiї.

19 вересня 1920 р. Рiвне зайняли польськi вiйська, i воно до вересня 1939 р. перебувало у складi Польської держави як повiтовий центр Волинського воєводства. У вереснi 1939 р. вiдповiдно до пакту Молотова - Рiббентропа захiдноукраїнськi землi вiдiйшли до СРСР. Цього ж року Рiвне набуло статусу обласного центру новоутвореної Рiвненської областi у складi УРСР.

У червні 1941 року Рівне захоплене військами фашистської Німеччини. В лютому 1944 р. мiсто було звiльнено вiд окупантів.

Мапа околиць Рівного

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Рівного.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 272 КБ

Мапа плану Рівного

Мапа плану центральної частини Рівного з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 250 КБ

 
Докладнв мапа Рівного

Мапа № 023

Докладна мапа Рівного з повним описом вулиць, споруд. Мапа складається з двох файлів. Один файл безпосередньо мапа міста та збільшений центр міста, другий - експлікація до мапи та околиці міста.

Видання 2005 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 8,24 МБ

Об'єм 5,83 МБ

Як отримати

Докладна мапа Рівного

Схема руху електротранспорту Рівного

Схема руху електротранспорту Рівного. Тролейбусні маршрути Рівного.

Авторство Michal Jaroszynski.

Безкоштовно скачати

Об'єм 125 КБ

GPS мапа Рівного GPS мапа Рівного. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 КБ