Карті інших міст України

Мапа Сергіївки

Історія селища міського типу Сергіївка

Перша згадка про поселення Шаболат - Сергіївка відноситься до 1889 року. Перша грязелікарня на березі Шаболатського лиману була побудована в селі Будаки (Приморське) у 1895 році. У 1915 році на повітових земських зборах було прийняте рішення про визнання лікувальними місцями Будаки, район Шабо з урочищем Акимбет та урочищем Нова Сергіївка. У 1921 році поміщик Акулич будує в Новій Сергіївці сезонну грязелікарню. Це стало поштовхом для розвитку дачного селища Сергіївка, як курорта. У 1924 році на західному березі Шаболатського лиману були побудовані ще дві грязелікарні.

23 квітня 1935 року курорт Сергіївка - Шаболат відокремлюється від Шабо - Когонія з назвою Сергіївка. 28 червня 1940 року Бесарабия приєднана до України і Сергіївка опинилася на території України. Через відсутність приморських здравниць в Молдавській РСР, Сергіївку передали Молдавській РСР. Друга Світова війна практично зруйнувала курорт. 25 серпня 1944 року Сергіївка була звільнена. В березні 1953 року курорт передають Міністерству охорони здоров'я Української РСР. У 1956 році Ізмаїльська область була ліквідована і територія Сергіївки переходить у Білгород - Дністровський район Одеської області. У 1959 році видобута перша мінеральна питна вода.

У 1957 - 1967 роках Сергіївка відновлюється і активно розбудовується. У 1972 році був побудований пішохідно - транспортний мост через лиман. В цей час почала працювати перша профсоюзна здравниця Молдови - санаторій "Патрія". До 1973 року Сергіївка входить до складу Шабовської сільради Білгород - Дністровського району. У 1976 році курорт отримав статус селища міського типу.

Мапа плану Сергіївки

Мапа плану Сергіївки з деталізацією санаторіїв та баз відпочинку.

Безкоштовно скачати

Об'єм 337 КБ

GPS мапа Сергіївки GPS мапа Сергіївки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 КБ