Мапи інших міст України

Мапа Севастополя

Історія міста Севастополь

В V ст. до н. е. на території сучасного Севастополя заснована давньогрецька колонія Херсонес.

988 р. містом оволодів київський князь Володимир Святославич. Пізніше місто зруйноване золотоординцями та його територія спочатку контролювалася князівством Феодоро, а в 1475 - 1781 роки Османською Імперією.

Севастополь був заснований в 1783 році, після приєднання Криму до Росії, як база чорноморської ескадри. Першопочатково поселення йменувалося Ахтіар. 21 лютого 1784 року Єкатерина II своїм наказом повеліла побудувати велику фортецю і назвати Севастополем (Священне місто). Реалізацію першопочаткової схеми будівництва міста взяв на себе Ф. Ф. Ушаков, призначений в 1788 році командуючим портом і Севастопольською ескадрою.

В 1802 році Севастополь увійшов до складу Таврійської губернії, а через два роки став головним військовим портом Чорного моря Російської Імперії.

Севастополь грав ключеву роль в Кримській війні 1853 - 1856 рр. 25 вересня місто почало Героїчну Оборону Севастополя яка тривала до 8 вересня 1855 року. За Паризькою мирною угодою 1856 р. Росії та Туреччині заборонялося мати військовий флот на Чорному морі. В 1875 році побудована залізна дорога Харків - Лозова - Севастополь.

Необхідність відродження російського Чорноморського флоту знову виникла в ході Русько-Турецької війни 1877 - 1878 рр., коли Туреччина ввела в Чорне море броненосний флот, а Росія змогла протиставити тільки озброєні торгові суда та легкі кораблі. В 1890 р. місто зараховане до розряду фортець, торговий порт перенесено у Феодосію.

В 1917 році влада починає декілька разів змінюватися. Кінцево Радянська влада встановилася 15 листопада 1920 року.

Фашистські загарбники захопили місто 9 липня 1942 р. 9 травня 1944 року місто звільнене від німецьких військ. В 1954 р. до сторіччя Першої Героїчної Оборони, місто нагороджено орденом Червоного Прапору. 8 травня 1965 року Севастополю надали звання Міста - героя, а у 1983 році його нагородили орденом Жовтневої Революції.

Мапа околиць Севастополя

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Севастополя.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 266 КБ

Мапа плану Севастополя

Мапа плану центральної частини Севастополя з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 230 КБ

Схема руху електротранспорту Севастополя

Схема руху електротранспорту Севастополя. Тролейбусні маршрути Севастополя.

Авторство Бурлуцкий В.

Безкоштовно скачати

Об'єм 158 КБ

GPS мапа Севастополя GPS мапа Севастополя. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ