Мапи інших міст України

Мапа Шахтарська

Історія міста Шахтарськ

Шахтарськ був заснований у 1764 році, як слобода, яка належала полковнику Орлову Олексійово - Орловка в Області Війська Донського, яка пізніше злилася з селищем Ольховське, яке засноване у 1784 році. З другої половини XIX століття йде активна розробка покладів кам’яного вугілля. У 1865 році були побудовані дві перші шахти. З 1900 року біля слободи працює шахта купця Катика, біля якої до 1905 року було засноване селище Катик.

На початку XX століття невеликі шахти об'єднані в "Давидівське рудоуправління", яке з початку 1920 - х років було приєднане до Чистяківського рудоуправління (сьогодні воно належить місту Торез). В березні 1923 року селище стає центром Олексійово - Орловського району. З жовтня 1924 року район було ліквідовано й всі селища з шахтами передані Чистяківському району Юзівського округу Донецкої губернії. У 1927 - 1928 роках для підвищення якості вугілля яке добувалося була побудована центральна збагачувальна фабрика, з 1930 року утворюється колгосп імені Чапаєва. Перед початком Другої Світової війни, у 1940 році, був утворений трест "Зуєвантрацит", в нього входило шістнадцять шахт й шахтоуправлінь.

У 1945 році була запущена залізнична гілка "Розсипна - Контарна - 2", яка дозволила збільшити відвантаження вугілля, а відповідно сприяла видобутку вугілля. 20 серпня 1953 року був утворений Шахтарськ, об'єднав селища Олексійово - Орловку, Катик та Ольховчик. Шахтарськ отримав статус міста обласного підпорядкування.

З 1950 по 1980 - ті роки в Шахтарську вступили до ладу одинадцять нових шахт. Шахтарськ стає одним з найбагатших міст Радянського Союзу.

Мапа плану Шахтарська

Мапа плану центральної частини Шахтарська з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 506 КБ

GPS мапа Шахтарська GPS мапа Шахтарська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 КБ