Карті інших міст України

Мапа Шепетівки

Історія міста Шепетівка

Перша згадка про населений пункт датується 1594 роком. Тоді село Шепетівка входило до Кременецького повіту Волинського воєводства і було у володінні Андрія Ждярського. В липні 1649 року Шепетівка була спалена воєводою Белзьким, що призвело до її занепаду. 1650 року Шепетівка стає власністю Домініка Заславського, а вже у 1673 році стає володінням князів Любомирських в якості приданого за княжну Заславську.

У 1793 році Шепетівка відійшла до Ізяславського повіту Волинської губернії. За кілька років Шепетівка переходить до рук родини Сангушків. Внаслідок розподілу маєтків між князями Сангушками, Шепетівка разом з довколишніми селами, дісталася князю Єроніму. В 1859 році місто перейшло до графа Альфреда Потоцького, який одружився на доньці Романа Сангушка - Марії. З 1896 року стала волосним центром. Родина Потоцьких володіла Шепетівкою до подій 1917 року. Шепетівка здавна була відома як курортне місто. Вона славилась мінеральними водами, багатими на вміст заліза. У лікувальних цілях вода використовувалась з 1821 року. В 1873 році через Шепетівку проклали залізничну колію сполученням Київ - Брест, відкрилось паровозне депо.

В листопаді 1920 року, після багатьох змін влади, в Шепетівці встановлено Радянську владу. У 1922 році містечко стало центром району, до якого увійшли три волості (Шепетівська, Хролинська, Судилківська) тодішнього Ізяславського повіту Волинської губернії. Через зростання промислової міста і наявність важливого залізничного вузла у 1923 році було ухвалено рішення щодо перенесення окружного центру з Ізяславу до Шепетівки. 29 травня 1923 року рішенням окружного виконкому містечко Шепетівка отримало статус міста. В 1937 році Шепетівка виходить зі складу Вінницької області, де перебувала з 1932 року, і стає містом Кам'янець - Подільської області.

4 липня 1941 року німецькі війська окпували місто. 11 лютого 1944 року місто було звільнене від фашистських загарбників.

Сьогодні Шепетівка, окрім важливого вузлового залізничного центру, є значним промисловим містом регіону.

Мапа околиць Шепетівки

Мапа околиць Шепетівки з деталізацією кварталів та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 172 КБ

Мапа плану Шепетівки Мапа плану Шепетівки з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 560 КБ

GPS мапа Шепетівки GPS мапа Шепетівки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 КБ