Мапи інших міст України

Мапа Шостки

Історія міста Шостка

В ХVI -ХVІI ст. в цих місцях почали селитися мешканці з Правобережжя. Так виникло селище Локотки, частина сучасної Шостки. 1676 року козак Стефан Бугай засипав греблю й побудував млин на річці Шостці.

В 1711 р. уряд Петра I організував на річці Шостці приймальний пункт селітри. Порох робили при хуторі Шкірманівськім, Глухівського повіту, на річці Ускє. Пороховий завод на річці Шостці почав працювати в серпні 1739 р. У 1942 р. на кілька років порохове виробництво на річці Шостка було припинено. 28 липня 1765 р. Єкатерина II написала резолюцію, в якій йшлося про продовження виробництва пороху в Шостці. З кінця 1771 р. завод почав називатися "Шосткенській артилерійський пороховий завод".

У період Вітчизняної війни 1812 р., завдячуючи заводу Російська армія не мала перебоїв у забезпеченні порохом. У 1871 році Шосткінський артилерійський пороховий завод відзначив 100-літню річницю роботи в артилерійському відомстві і став називатися "Михайлівський Шосткенський артилерійський пороховий завод".

Русько - японська війна 1904 - 1905 рр., а потім і Перша Світова Війна, викликали подальший розвиток заводу. Шосткинський пороховий завод став одним з найбільших заводів Росії. Залізниця в 1893 р. з'єднала її з великими промисловими центрами Росії. В 1848 р. від порохового заводу відокремилось капсульне виробництво - сьогодні це Шосткинський казенний завод "Імпульс".

У 1920 р. Шостка стала центром повіту, а з 1924 р. одержала статус міста.

Подальшому розвитку міста сприяло будівництво у 1931 р. фабрики кіноплівки, яка перетворилася, пізніше, в ВО "Свема".
З 1942 по 1943 роки місто знаходилося в гітлерівській окупації.

У повоєнні роки місто в лічені роки було відбудовано і стало інтенсивно розвиватись. Шостка стає одним з потужних економічних центрів регіону Сумської області.

Мапа плана Шостки

Мапа плана Шостки з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 281 КБ

Повна мапа Шостки

Мапа № 062

Повна мапа Шостки з докладним описом вулиць, споруд.

Видання 2001 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 9,10 МБ

 Як отримати

GPS мапа Шостки GPS мапа Шостки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ