Карті інших міст України

Мапа Шполи

Історія міста Шпола

Вперше Шпола згадується в документах XVIII ст., як село Звенигородського староства Польщі. В 1768 році жителі Шполи і її околиць під проводом ватажків Степана Главацького і Савки Плиханенка приймали участь у антифеодальному повстанні - Коліївщині.

З 1793 року Шпола в складі Російської Імперії містечко Брацлавського намісництва, з 1795 року Вознесенського, а з 1797 року Звенигородського повіту Київської губернії. В 1812 році тут виникла полотняна мануфактура. З 1858 року почав діяти паровий млин, з 1860 року - механічна майстерня.

1866 року Шпола стала волосним цетром. Розвитку міста сприяло будівництво залізничної станції, яка була здана до експлуатації 1874 року. Через рік тут уже були поштова контора, телеграфна станція.

Після низки змін влади під час Громадянської війни, 22 червня 1920 року Перша кінна армія під командуванням С.М. Будьоного оволоділа містом. У Шполі встановилась Радянська влада. П’ятьдесять бідняцьких і середняцьких господарств Шполи об'єдналися в артіль "Червоний хлібороб".

З 1923 року Шпола стає районним центром. 1926 року введена в експлуатацію електростанція.

В липні 1941 року Шпола була окупована фашистськими військами. 27 січня 1944 року місто було визволене від німецьких військ 155-тою Червонопрапорною танковою бригадою під командуванням підполковника І.І. Порошина.

Вже 1944 року з двадцяти довоєнних торгівельних підприємств відновили роботу сімнадцять. В місті було відкрито лікарню, поліклініку, клінічну лаболаторію, дитячі ясла, середню та семирічну школи. Працювали міський кінотеатр, бібліотеки.

1950 року три шполянські колгоспи об'єдналися в один колгосп ім. Жданова. Наприкінці цього ж року були повністю відбудовані та запущені всі промислові підприємства. Сьогодні Шпола розташована на мапі України в Черкаській області.

Мапа плану Шполи Мапа плану Шполи з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 973 КБ

GPS мапа Шполи GPS мапа Шполи. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ