Мапи інших міст України

Мапа Сімферополя

Історія міста Сімферополь

Офіційною датою заснування Сімферополя вважається 1784 рік, однак поселення тут існувало в більш ранні часи. Попередником міста Сімферополя являється Неаполь - Скіфський - столиця пізньоскіфської держави, яка виникла приблизно в III ст. до н. е. і як припускають зруйнований готами в III ст. н. е.

В період панування кипчаків і Золотої Орди існувало невелике поселення, яке йменувалося Керменчик - в перекладі з кримсько - татарської «маленька фортеця».

В період Кримського ханства виникло невелике місто Акмесджит (в руських джерелах відомий як Ак - Мечеть), який був резиденцією калги - другої людини в державі після хана.

Після входження Криму до складу Російської Імперії було вирішено заснувати центр, утворений на більшій частині земель ханства Таврійської області (пізніше губернії) на місці Ак - Мечеті. В 1784 році під керівництвом князя Григорія Потемкіна - Таврійського на території, яка безпосередньо дотикалася до Акмесджиту почалося будівництво адміністративних і житлових будівель, православного храму. Місто, яке включало в себе як знову збудовані квартали, так і територію Ак - Мечеті, отримав назву Сімферополь - в перекладі з грецької «місто користі».

В часи Громадянської війни в Сімферополі розташовувалося декілька змінюючих одне одного більшовистських та білих урядів, а післе її закінчення місто стало столицею Кримської АРСР.

В 1941 - 1944 роках Сімферополь пережив гітлерівську окупацію. В 1944 році з півострова були виселені кримські татари. В 1945 році після ліквідації республіки місто стало центром Кримської області РРФСР, яка в 1954 році була передана УРСР.

Після відновлення республіки в 1991 році Сімферополь знову отримав столичний статус Автономної Республіки Крим.

Мапа околиць Сімферополя

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Сімферополя.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 281 КБ

Мапа плану Сімферополя

Мапа плану центральної частини Сімферополя з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 245 КБ

Повна мапа Сімферополя

Мапа № 040

Повна мапа Сімферополя з докладним описом вулиць, споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2005 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 4,99 МБ

Як отримати

Схема руху електротранспорту Сімферополя

Схема руху електротранспорту Сімферополя. Тролейбусні маршрути Сімферополя.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 210 КБ

GPS мапа Сімферополя GPS мапа Сімферополя. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ