Мапи інших міст України

Мапа Скадовська

Історія міста Скадовськ

Місто Скадовськ було засноване 5 червня 1894 року на землях поміщика Скадовського як морська пристань для торгівли, в основному продуктами сільськогосподарського виробництва, з країнами Європи. На цьому місці раніше розташовувалося рибацьке поселення Алі - Агок (тат. «тиха пристань») на землях поміщика С. Скадовського. Поселення розташовується в 94 кілометрах від Херсону, тому перші поселенці й були мешканці Херсона, Олешек, Очакова. До кінця XIX століття в ньому проживало вже більше двох тисяч мешканців, 400 будинків, побудованих з саману та паленої цегли.

У 1896 році були проведені дослідження, згідно з якими було встановлено, що води Джарилгацької затоки вирізняються своєю високою прозорістю. Вміст солі та йодистих з’єднань у воді значно більше, ніж у відкритому морі. Температура води в акваторії піддана меншим коливанням, ніж у морі. Повітря насичине озоном, бромом, йодом.

Скадовськ розвивався першопочатково як морський порт, що грав важливу роль в експорті сільскогосподарської продукції за кордон. Від берега в глибину Джарилгацької затоки був побудований 600-метровий дерев’яний пірс на палях, до якого швартувалися буксири з баржами, які підвозили вантажі на морські судна, які стояли на рейді. В 1898 р. була споруджена гавань, що дало можливість суднам підходити безпосередньо до берегу. Зі Скадовського порту експортувалися вовна, каракуль, хліб. Вже у 1900 р. звідси було відправлено 600 тис. пудів вантажів, в основному хлібних, в порт в тому році прибуло більше 400 тис. пудів вантажів. З кожним роком товарообіг порту зростав. У 1908 р. через порт було вивезено більше 1 млн. пудів зерна.

До початку революції це містечко вже мало гостиницю з пансіоном, купальні, морські ванни. За 20 років завдяки С.Б. Скадовському в пустинному степу був облаштований курорт. Сьогодні Скадовськ відомий морський курорт чорноморського узбережжя.

Мапа плану Скадовська Мапа плану Скадовська з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 310 КБ

Мапа околиць Скадовська

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Скадовська.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 276 КБ

Докладна мапа Скадовська

Мапа № 141

Докладна мапа Скадовська з описом вулиць, деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2007 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 1,43 МБ

Як отримати

GPS мапа Скадовська GPS мапа Скадовська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ