Мапи інших міст України

Мапа Славського

Історія селища міського типу Славське

Назва села Славське походить від однойменної річки Славка. У 1241 році тут відбулася битва дружинників Захара Беркута з татаро - монгольськими ордами хана Батия. У 1015 році тут загинув древлянський князь Святослав від рук свого брата Святополка.

Перша документальна згадка про Славське відноситься до 1483 року, але офіційною датою утворення села вважається 1574 рік.

Як гірськолижний курорт Славське стає відомим у XVIІІ ст. У ХІХ ст. селище вже є відомим курортом, чому сприяло прокладання залізниці зі Львова до Мукачева у 1887 році. На той час Галичина входила до складу Австро - Угорської Імперії. Навколишні гори і ліси належали відомим австрійським підприємцям Гределю і Шмідту. Саме вони вважаються прабатьками Славського як гірськолижного курорту. У 20 - 30 - х роках XIX ст. в Славському були збудовані витяги та трампліни на горі Погар. В 1961 році Славсько отримує статус селища міського типу.

Найбільшого розвитку гірськолижний туризм отримав у 1970 - 1980 - х роках, коли на схилах навколишніх гір було збудовано більше десяти витягів та підйомників для гірськолижників, засновано кілька дитячих спортивних шкіл з гірських лиж.

Нині Славське один з найбільш розвинених гірськолижних курортів українських Карпат. В Славську функціонує кілька гірськолижних трас європейського значення, на яких працюють один крісельний та 15 бугельних підйомників, що мають пропускну здатність близько 7 тисяч лижників на годину. На горі Тростян, довжина підйому сягає 2750 м. Бугельні підйомники, розташовані на цій горі, мають довжини від 600 до 1200 м. Також відомими є два бугельних підйомники: «Політехнік» і «ФМІ». Крім перерахованих вище, одним з найвідоміших, є підйомник «Варшава».

Мапа гірськолижних схилів Славського

Мапа схема схилів гірськолижного курорту Славське. На плані позначені гірськолижні підйомники та їх характеристики.

Безкоштовно скачати

Об'єм 186 КБ

Докладна мапа Славського

Мапа № 089

Докладна мапа Славського з деталізацією вулиць та будівель без позначення номерів будинків. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2007 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 8,96 МБ

Як отримати

GPS мапа Славського GPS мапа Славського. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ