Мапи інших міст України

Мапа Славути

Історія міста Славута

На початку ХVІІ століття на місці Славути розташовувались села Деражня і Воля, які розташовані на березі річки Горинь при впаданні в неї притоки Утка. Остання письмова згадка в історичних документах про ці села датується 1629 роком, а вже у 1634 році на їхньому місці виникає поселення Славутина, яке засновує князь Хризостон Заславський. З часу заснування міста його мешканці займались, переважно, ремісництвом і торгівлею.

У 1710 році місто перейшло у власність польських магнатів, князів Сангушків, які в 1772 році перенесли сюди свою резиденцію. У ХVІІІ столітті Славута постає як значний торгівельним центр Волині, про що свідчить надання місту королем Польщі Августом ІІІ Магдебурзького права (1754р.).

Торгівля сформувала й архітектурне обличчя міста - в центрі Славути була велика ринкова площа з кам'яною ратушею і торговими рядами. Статус міста Славута одержала в 1797 році, а за 2 роки до цього було засноване князем І.П.Сангушком перше велике промислове підприємство - суконна фабрика. Наступний володар Славути - князь Є.Г.Сангушко побудував в 1818 році паперову фабрику. На кошти князя і прихожан у 1819 році збудовано нині діючу православну церкву. В 1825 році в місті побудовано костьол Святої Дороти. Тогочасне місто стало найбільшим промисловим центром Волині.

До революції місто було центром Ізяславського повіту Волинської губернії.

На даний час місто Славута нараховує понад 33 тис. мешканців. В місті знаходиться широко відомий ЗАТ Славутський комбінат Будфарфор, де працює понад дві тисячі чоловік.

Мапа плану Славути

Мапа плану Славути з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 1,38 МБ

GPS мапа Славути GPS мапа Славути. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ