Карті інших міст України

Мапа Старокостянтинова

Історія міста Старокостянтинів

Поселення з назвою Колищенці (Коліщенець), на місці сучасного Старокостянтинова, засноване в 1525 році, було вперше згадано в наказі польського короля до кременецького старости від 5 березня 1505 року. 5 січня 1561 року сімейство Лабунських продали Колищенці князю Костянтину Острозькому. Острозький, в цьому ж році, отримав право заснування міста і місто відразу отримало магдебурзьке право. Місто було названо Костянтинів, але після заснування міста Новокостянтинова, (нині село Летичівського району Хмельницької області) у 1632 році, був перейменований в Старокостянтинів.

У 1571 році був побудований Старокостянтинівський замок. Також в цей час, навколо міста був насипаний земляний вал укріплений колодами і побудовані кам'яні вежі. Оборонну споруду відокремлював рів заповнений водою. Замок мав славу неприступної фортеці і навіть в 1618 році не був захоплений, коли на Поділля вторглася 30-ти тисячна татарська орда.

У 1593 році біля стін міста були розбиті війська повстанців під проводом Криштофа Косинського. У 1595 - 1596 роках через місто проходили війська Северина Наливайко. У 1648 році недалеко від Старокостянтинова, біля села Пилявці, відбулася битва козацької армії під проводом Богдана Хмельницького та армії якими управляли Ярема Вишневецький і Домінік Заславський. У результаті розгрому польської армії, війська були змушені рятуватися втечею й тікаючи через Меджибізькі ворота маса народу проломила міст, загинуло кілька сотень чоловік.

У 1620 році місто стало у володінні князів Заславських, а до 1682 року стає маєтком князів Любомирських. У 1793 році Старокостянтинів увійшов до складу Російської Імперії. У 1796 році Старокостянтинів отримує статус міста.

У 1916 році через місто була прокладена залізниця Гречани - Шепетівка.

У 1999 році Старокостянтинів отримує статус міста обласного значення.

Мапа околиць Старокостянтинова

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Старокостянтинова.

Безкоштовно скачати

Об'єм 180 КБ

Мапа плану Старокостянтинова Мапа плану Старокостянтинова з деталізацією вулиць та деяких споруд. Розробник Дантур.

Безкоштовно скачати

Об'єм 726 КБ

GPS мапа Старокостянтинова GPS мапа Старокостянтинова. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ