Мапи інших міст України

Мапа Судака

Історія міста Судак

Виникнення міста та назва Сугдея відноситься до 212 г. н. е. та пов’язують з іраномовними племенами аланів, які проникли до Криму в II - III вв. н. е. Місто Судак мало багато назв: греки називали його Сугдея, візантійці – Сидагіос, руські - Сурож, генуезці - Солдайя.

З VI в. Сугдея підпадає під владу Візантії. До середини VIII ст. Сидагіос вже велике місто, торговий центр та центр православної єпархії. В VII - IX вв. місто захоплювали  хазари, половці та татаро - монголи. З IX ст. Сурож торгував з Київською, а потім і Московською Руссю. З кінця XI ст. місто опиняється під владою половців.

З початку XIII ст. Судак переходить під владу Венеціанської республіки. В 1365 р. генуезці напали на Солдайю і захопили місто.

В 1475 р. турецькі війська Османської Імперії, за підтримки кримських татар, обложили Солдайю. Турки володарювали в Судаку близько трьох віків. Це був період занепаду міста. В результаті русько - турецької війни 1768 - 1774 рр., Росія перемогла і весь Кримський півострів увійшов до складу Російської Імперії.

Після приєднання до Росії Судак розвивається більш активно, передусім, як центр виноградарства та виноробства в Криму. В 1804 році в Судаку організоване перше в Росії казене училище виноградарства та виноробства. До кінця XIX ст. Судак за розвитком виноградарства та виноробства займав перше місце в Криму.

Після революції 1917 р. та громадянської війни Судак поступово відновлюється. В 1929 р. Судак отримав статус селища міського типу.

В 1942 р. Судак окупований німецькими військами. Місто було звільнене в квітні 1944 р. Перше повоєнне десятиріччя цілком уходить на відновлення вкінець зруйнованого господарського життя.

В 1982 р. Судак отримує офіційний статус міста. Теперішній Судак це місто - курорт в складі Автономної Республіки Крим.

Мапа плану Судака

Мапа плану Судака з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 166 КБ

Мапа плану Судака Мапа плану Судака з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 136 КБ

Мапа плану Судака Мапа плану Судака з деталізацією вулиць та споруд. На мапі позначені пансіонати, будинки відпочинку, санаторії, державні заклади.

Безкоштовно скачати

Об'єм 640 КБ

Мапа Судакської (Генуезької) фортеці Мапа Судакської (Генуезької) фортеці. На мапі позначені назви будівель фортеці.

Безкоштовно скачати

Об'єм 119 КБ

Докладна мапа Судака

Мапа № 025

Повна мапа Судака з докладним описом вулиць, споруд, позначенням будинків та мапа Судакської (Генуезької) фортеці. На мапі фортеці позначені назви будівель. Мапа складається з двох файлів. Один файл безпосередньо мапа Судака (з мапою Нового Світу), інший - мапа Судакської фортеці.

Видання 2006 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 7,72 МБ

Об'єм 1,28 МБ

Як отримати

Мапа Судакської (Генуезької) фортеці
GPS мапа Судака GPS мапа Судака. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ