Мапи інших міст України

Мапа Cум

Історія міста Суми

В VIII - X віках на цьому місці існувало поселення северян. Засновником Сум вважається полковник Герасим Кондратів, який прийшов сюди, в 1655 році з групою козаків - переселенців з містечка Ставищи Білоцерківського полку. Московський уряд дозволив козакам тут облаштуватися, і протягом 1656 - 1658 років під керівництвом російського воєводи К. Ю. Арсенєва тут будувалася фортеця. З півдня підступи до Сум обороняв зроблений 1658 року перекоп між Пслом і Сумкою. Сумська фортеця була однією з самих великих і найбільших укріплених фортець Слобожанщини.

У 1668 році гарнізон й населення міста відбили напад ординців. Сумському полку були надані грамоти російського царя Олексія Михайловича. Під час Північної війни 1708 - 1709 рр. до Сум приїздив Петро І.

В 1859 році вступив до ладу металообробний завод. В 1869 році побудований Павловський (нині Червонозоряний) рафінадний завод - найбільше підприємство дореволюційних Сум. В 1877 роцівідкрито міську пошту. В 1878 році почався рух потягів по залізничній магістралі Мерефа - Люботин – Суми - Ворожба. Почала діяти залізнична станція Суми.

В 1896 році побудовано машинобудівний завод Бельгійського акціонерного товариства (сьогодні АТ НВО ім. Фрунзе).

В грудні 1917 року в Сумах було встановлено Радянську владу. В квітні 1918 року війська кайзерівської Німеччини захопили місто. В 1939 році Суми стали центром однойменної області.

10 жовтня 1941 року гітлерівські війська захопили місто. 2 жовтня 1943 року Червона Армія звільнила місто Суми від гітлерівських загарбників.

На 1950 рік повністю відновлені всі промислові підприємства міста. В 1959 році побудований й дав першу продукцію завод електронних мікроскопів.

Мапа околиць Сум

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Сум.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 308 КБ

Мапа плану Сум

Мапа плану центральної частини Сум з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 245 КБ

Докладна мапа Сум

Мапа № 130

Докладна мапа Сум з позначенням вулиць та деталізацією до будівлі, без позначення номерів будинків. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2007 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 9,07 МБ

Як отримати

Схема руху електротранспорту Сум

Схема руху електротранспорту Сум. Тролейбусні маршрути Сум.

Авторство Бурлуцкий В., Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 254 КБ

GPS мапа Сум GPS мапа Сум. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ