Мапи інших міст України

Мапа Світловодська

Історія міста Світловодськ

Перша письменна згадка про поселення на території нинішнього Світловодська датується XII століттям. Прабатько Світловодська - Крилов закладено у червні 1615 року, за наказом польського короля який надав місту Магдебурзьке право. В 1674 році за гетьмана Самойловича місто було зруйноване.

У 1732 році слобода була віднесена у підпорядкування Миргородського полка, а з 1741 року стала сотенним містечком з назвою Криловський шанець. В межах сучасного Світловодська знаходилось селище Табурище, відоме з другої половини XVII ст. В 1764 році Криловський шанець став посадом Єкатеринославського намісництва. В 1795 році Єкатерина II видала наказ генерал-губернатору Зубопу про перенесення повітового містечка Олександрія в Крилов і найменуванням останнього Олександрією. В 1806 році Олександрії, повернено статус повітового міста і перенесено на колишнє місце, а в Крилові було відновлено посад. В 1821 році місто Крилов віднесене до управління Орденського кирасирського полку. У 1822 року Крилов було перейменовано на Новогеоргіївськ.

У 1910 році в Новогеоргіївську, серед міст Херсонської губернії, проводиться найбільша кількість ярмарків та торжків.

7 серпня 1941 року Новогеоргіївськ окупували німецько-фашистські загарбники. 3 грудня 1943 року Новогеоргіївськ було визволено від гітлерівських окупантів.

25 березня 1954 року Рада Міністрів СРСР прийняла рішення про початок робіт з будівництва Кременчуцького гідровузла на Дніпрі. З 1954 році поселення стає містом гідробудівників з назвою Хрущов, а з 1962 року місто перейменовують на Кремгес. У 1969 році місто отримує сучасну назву Світловодськ. Назва міста означає світло, яке дає вода.

Докладна мапа Світловодська

Докладна мапа Світловодська з деталізацією вулиць та споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 690 КБ

GPS мапа Світловодська GPS мапа Світловодська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ