Карті інших міст України

Мапа Святогорська

Історія міста Святогірськ

Вперше поселення Святі Гори згадується на початку XVI століття, як засноване козаками та біглими кріпаками. Датою закладання поселення вважається 1571 рік.

У 1624 році на скелях Сіверського Донця, у Святих Горах, царським наказом було засновано Святогірський Успенський чоловічий монастир. У 1679 році монастир був захоплений та розграбований кримськими татарами. У другій половині XVI століття тут було організовано сторожову вежу, яка проіснувала до другої половини XVIII століття.

1788 року наказом Єкатерини IІ Святогірський монастир розпустили, а його землі відійшли до російської казни. У 1790 році Святогірський маєток стає власністю князя Григорія Потьомкіна. У 1844 році, наказом Миколи I, у садибі Потьомкіних відновлено існування Святогірського монастиря. Поселення на той час поділялося на правобережне - Святогірськ, та на лівобережне - Банне (назва з'явилася завдяки озеру де купалися гості маєтку).

У 1922 році Святогірський монастир було закрито. На місці монастиря заснували Будинок відпочинку для робітників Донбасу. Під час окупації фашисти зруйнували ансамбль будівель монастиря. У 1927 році на пагорбі поруч з Святогорськом звели 22-метровий пам'ятник Артему (Сергєєву).

З 50-х років почалася розвиватися туристична галузь у Святогірську. У 1964 році селище Банне було перейменоване у Слов'яногірськ та отримало статус міста. У 1980 році в місті створили державний історико - архітектурний заповідник. У 1992 році було відроджено Успенський чоловічий монастир. У 1997 році було засновано Національний природний парк "Святі гори" у який увійшов і Святогірськ. 15 травня 2003 року Слов'яногірськ отримав назву Святогірськ. Найбільш визначною туристичною пам'яткою Сходу України є Святогірська Успенська лавра (Свято - Успенська Святогірська Лавра) заснована ще у 1526 році, яка знаходиться в Святогірську.

Мапа плану Святогорська Мапа плану Святогорська з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 453 КБ

GPS мапа Святогорська GPS мапа Святогорська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ