Мапи інших міст України

Мапа Тернополя

Історія міста Тернопіль

Перші згадки про Тернопіль датуються 15 квітня 1540 р., коли польський король Сигізмунд I видав грамоту про заснування міста та володіння землею навколо нього. Так розпочалося будівництво замку, який у перебудованому вигляді зберігся до наших днів.

У 1548 р. місто отримало Магдебурзьке право. У XVI - XVII ст. місто не раз зазнавало руйнівних нападів ординців. Через Тернопіль проходив визвольний шлях козаків Богдана Хмельницького у боротьбі проти польської шляхти у 1648 - 1655 рр.

У 1772 р., після першого поділу Польщі, Тернопіль відійшов під владу Австрії. З 1810 по 1815 рр, місто належало до Російської Імперії і було центром Тернопільського краю. В 1870 р. у Тернополі почала діяти залізниця.

Від серпня 1914 р. до липня 1917 р. місто було зайняте російськими військами і було центром Тернопільської губернії військового генерал - губернаторства. 3 листопада 1918 р. у Тернополі встановилася українська влада. Від 23 листопада до 31 грудня 1918 р. у Тернополі перебував уряд ЗУНР на чолі з К. Левицьким. 16 - 31 травня у Тернополі перебувала Директорія, уряд і вище армійське командування УНР на чолі з С. Петлюрою. В липні 1919 р. місто перейшло під владу Польщі і було в складі цієї держави до вересня 1939 р., за винятком серпня - вересня 1920 р., коли Тернопіль був столицею невеликої держави яка мала більшовистське спрямування - Галицької Соціалістичної Радянської Республіки. В період національно - визвольних рухів в Тернополі перебували уряди трьох держав. У 1921 р. Тернопіль став центром новоствореного однойменного воєводства Польщі, яке охоплювало 17 повітів. 17 вересня 1939 р. місто зайняли війська Червоної Армії. 4 грудня цього ж року Тернопіль став центром області у складі Української Радянської Соціалістичної Республіки.

З 1941 по 1944 роки місто перебувало під фашистською окупацією.

Мапа околиць Тернополя

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Тернополя.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 265 КБ

Мапа плану Тернополя

Мапа плану центральної частини Тернополя з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 244 КБ

 
Повна мапа Тернополя

Мапа № 006

Повна мапа Тернополя з докладним описом вулиць. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2002 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 2,59 МБ

Як отримати

Схема руху електротранспорту Тернополя

Схема руху електротранспорту Тернополя. Тролейбусні маршрути Тернополя.

Авторство Michal Jaroszynski.

Безкоштовно скачати

Об'єм 151 КБ

GPS мапа Тернополя GPS мапа Тернополя. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ