Мапи інших міст України

Мапа Токмака

Історія міста Токмак

Перша звістка про поселення на території нинішнього Токмаку датується 1784 роком. На березі ріки Токмак оселилося декілька родин козаків з Запоріжжя та полтавських селян. Через поселення проходив Старий Чумацький шлях, що сприяло швидкому зростанню міста. З 1861 року поселення Великий Токмак увійшло до складу Бердянського повіту Таврійської губернії. Основними видами діяльності мешканців було землеробство, скотарство та торгівля. На початку ХХ століття у Великому Токмаці налічувалося вже дев'ять підприємств на яких працювало близько однієї тисячі робітників. Найбільшими підприємствами були заводи Фукса та Клейнера з виробництва сільськогосподарських машин засновані в 1882 році. Трохи згодом було побудовано під'їзні колії, які з'єднали містечко зі станцією Пришиб на залізничній лінії Харків - Севастополь. Перед Першою Світовою війною фабриканти й промисловці збудували залізничну колію Цареконстантинівка - Федорівка, що прискорило розвиток й торгівлю у Великому Токмаці. У 1918 році у Великому Токмаці була встановлена Радянська влада. 23 березня 1921 року було утворено Великотокмацький повіт з центром у Великому Токмаці. 7 березня 1923 року згідно з постановою Всеукраїнського Комітету було створено Великотокмацький район із центром у Великому Токмаці. З цього часу Великий Токмак отримав статус селища міського типу.

На початку жовтня 1941 року Токмак захопили гітлерівські війська. 20 вересня 1943 року Великий Токмак було звільнено від німецько - фашистських загарбників.

30 грудня 1962 року місто Великий Токмак перейменували у Токмак. В серпні 1964 року було введено в дію Токмакський ковальсько - штамповочний завод, в першу чергу на ньому було запущено випуск автомобільних поковок.

Мапа околиць Токмака

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Токмака.

Безкоштовно скачати

Об'єм 114 КБ

Мапа плану Токмака

Мапа плана Токмака з деталізацією вулиць і споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 1,75 МБ

GPS мапа Токмака GPS мапа Токмака. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ