Мапи інших міст України

Мапа Тореза

Історія міста Торез

Заснування міста Торез відноситься до 1778 року. Це було невелике поселення кріпаків - утікачів при злитті рік Севост’янівки та Орлової. У 1800 році генерал - лейтенант С. Леонов заснував Олексіївку (так йменувався Торез в той час).

У другій половині XIX століття Торез став одним з центрів видобутку кам’яного вугілля. З тих пір поселення отримало назву Чистяково за прізвищем власника маєтку, купця з Таганрогу - Чистякова. У 1875 році було створено Чистяківське гірськопромислове товариство на основі шахт «Похила» та «Галерея», а також Олексіївське гірськопромислове товариство, яке з 1907 року перейменоване у «Надежду». У 1908 році залізниця зв’язала Дебальцево - Чистяково - Іловайське, яка сприяла розвитку міста.

3 квітня 1920 року Чистяково стає повітовим центром, а з 1924 року центром Чистяківського району. В березні 1932 року районний центр Чистяково отримав статус міста обласного підпорядкування. В його склад були включені селища шахт Красна звезда 2, 7, 9-10, 27, імені Кісельова, станції Чистяково, імені Лутугіна, Дроново та Воскресенська.

30 жовтня 1941 року місто захопили німці. 2 вересня 1943 року Торез звільнений від фашистських загарбників.

Після війни побудовані завод залізобетонного шахтного кріплення, завод наплавоч­них твердих сплавів, дробительно - сортировочний та електротехнічний заводи, філія Харківського заводу транспортного машинобудування ім. Малишева. Сучасну назву місто отримало у 1964 році, на честь відомого політичного діяча Мориса Тореза. Сьогодні Торез це значне місто, один з центрів вугільної промисловості України.

Мапа центру Тореза

Мапа плану центральної частини Тореза з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 198 КБ

Мапа плану Тореза

Мапа № 094

Мапа Тореза з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Видання 2007 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 5,58 МБ

Як отримати

Докладна мапа Тореза

Мапа № 095

Докладна повна мапа Тореза з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Видання 2005 року.

Вартість 10 посилань

Об'єм 10,1 МБ

Як отримати

GPS мапа Тореза GPS мапа Тореза. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ