Мапи інших міст України

Мапа Василькова

Історія міста Васильків

Перші письмові згадки про виникнення міста Васильків належать до 988 року. Василів заснував київський князь Володимир Святославович і назвав його своїм іменем, яке він отримав при хрещенні. А вже у 996 році князь Володимир програв під Василівом битву з печенігами. Василів відігравав важливу стратегічну та економічну роль в житті Київської Русі. Через нього пролягав торговий шлях який з'єднував Русь з країнами Західної Європи. Крім того поселення було істотною перепоною на підступах до Києва, яке стримувало численні орди диких племен. В результаті переділу Русі Киівськими князями, у 1157 році, власником міста став Василько Юрійович, син київського князя Юрія Володимировича. Саме він перейменував місто яке дотепер зветься Васильковим. У 1240 році місто захопили монголо - татарські орди та зруйнували його.

Наприкінці ХІІІ століття Васильків стає володінням Києво - Печерського монастиря, а за півстоліття у ХІV столітті його захоплюють литовські князі. Місто сильно постраждало під час бойових дій національно - визвольної війни 1648 - 1654 років. У другій половині ХVІІ у місті з'являються ремісничі цехи: ткацький, шевський, теслярський, кравецький. Васильків стає важливим прикордонним пунктом. З 1796 року Васильків стає містом, а через рік, після приєднання Правобережної України до Російської Імперії, Васильків стає центром повіту. У 1826 році Васильків став центром повстання Чернігівського полка. У 1852 році Васильків отримує герб міста.

В кінці XIX століття у Василькові швидко розвивається промисловість, будуються тютюнова фабрика, пивоварний, цегельний та шкіряний заводи, миловарня. У цей час в місті з'являється міська лікарня, двокласне училище, п'ять чоловічих шкіл та одна жіноча. У липні 1921 року Васильків отримав статус селища міського типу. У 1923 році він стає районним центром. У 1935 році Васильків стає містом обласного значення.

Мапа плану Василькова

Мапа плану Василькова з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 262 КБ

Докладна мапа Василькова

Мапа № 150

Повна мапа Василькова з позначенням вулиць та деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Вартість 5 посилань

Объём 13,3 МБ

Як отримати

GPS мапа Василькова GPS мапа Василькова. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ