Мапи інших міст України

Мапа Вінниці

Історія міста Вінниця

Перші згадки про Вінницю відносяться до 1362 року. У 1558 році з метою посилення захисту була побудована фортеця на острові Кемпа. Вінниця офіційно стала містом у XV ст. У 1610 році Вінниця отримала магдебурзьке право. У 1569 році місто увійшло до складу Польщі, з 1598 року стає центром Брацлавського воєводства.

7 липня 1648 року повстанці на чолі з полковником Максимом Кривоносом звільнили Вінницю від поляків. На початку 1651 року поляки вдерлися в Поділля. 11 березня почалась облога Вінниці військами поляків. Невдовзі їм на допомогу прийшов Уманьський полк й полякам прийшлося відступити.

За Андрусівським перемир’ям 1667 року Вінниця, залишилась під владою польської корони. За Бучачським миром 1672 року Польща віддала туркам значну частину Подільського, Брацлавського й Київського воєводств. У 1686 році Польща повернула собі ці землі. За другим поділом Польщі у 1793 році Поділля й Брацлавщина відійшли до Росії, утворилася  Подільська губернія. В західну частину губернії увійшло Подільське воєводство, у східну - Брацлавське. Вінниця стала губернським містом, але пізніше знову переведена в штат повітового міста.

У 1870 році поблизу міста побудована залізниця Київ - Балта - Одеса. З 1914 року Вінниця стає адміністративним центром Подільської губернії.

28 жовтня 1917 року у Вінниці відбулося збройне повстання, в результаті якого влада в місті перейшла до революційного комітету. В ході Громадянської війни влада в місті неодноразово переходила з рук у руки. Кінцево Радянська влада у Вінниці встановилася у 1920 році. У 1923 році Вінниця стала центром округу, а з 1932 року стає адміністративним центром Вінницької області.

19 липня 1941 року німецько - фашистські війська зайняли Вінницю. 20 березня 1944 року Вінниця була звільненана військами Червоної Армії. До кінця 1948 року майже повністю була відновлена промисловість міста.

Мапа околиць Вінниці

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Вінниці.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 307 КБ

Мапа плану Вінниці

Мапа плану центральної частини Вінниці з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 213 КБ

Докладна мапа Вінниці

Мапа № 035

Докладна мапа Вінниці з деталізацією до будинка, з позначенням номерів будинків. Мапа складається з 75 файлів. Мапа працює як єдина програма.

Видання 2007 року.

Вартість 10 посилань

Об'єм 61,0 МБ

Як отримати

Схема руху електротранспорту Вінниці

Схема руху електротранспорту Вінниці. Трамвайні та тролейбусні маршрути Вінниці.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 454 КБ

GPS мапа Вінниці GPS мапа Вінниці. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ