Мапи інших міст України

Мапа Виноградова

Історія міста Виноградів

Вперше поселення Севлюш, на території нинішнього Виноградів, згадується 1262 року. Місто мало чисельні привілеї, які пізніше, у 1294 році, підтвердив король Андрій III. Карл Роберт у 1307 році подарував місто Севлюш феодалові Беке Боршо, який побудував замок "Канків". Частина феодалів бажала бачити на угорському троні чеського короля Вацлава Другого, виступаючи проти Карла Роберта вони потерпіли поразку. Замок "Канків" було захоплено та зруйновано. Місто з навколишніми володіннями король подарував феодалові П. Перені.

1514 року відбулося велике повстання селян на чолі з Дьордем Дожею, яке було жорстоко придушене, а селяни повністю закріпачені. Перені поновили фортецю "Канків" на початку XVI ст. та передали її ордену монахів - францисканців. У 1556 році орден був розігнаний, а фортеця "Канків" зруйнована.

У 1916 році австро - угорська армія потерпіла поразку на сході країни. Це посилило гноблення русинської меншини в краї. Ужгородська Центральна Руська Народна Рада 8 травня 1919 року ухвалила рішення щодо приєднання Підкарпатської Русі до ЧСР. На підставі цих рішень Сен - Жерменська мирна конференція, яка задекларувала розпад Австро - Угорщини, 10 вересня 1919 року визнала об'єднання Підкарпатської Русі з Чехословаччиною. 30 травня 1920 року чехословацьке військо увійшло у Севлюш.

За директивою Першого Венського арбітражу від 2 листопада 1938 року Севлюш, в складі Закарпатської України, був приєднаний до Угорщини.Так почалася окупація краю нацистською Угорщиною. 24 жовтня 1944 року місто було звільнене.

У 1945 році Підкарпатська Русь була передана до складу УРСР, а вже у 1946 році місто перейменували у Виноградів.

Мапа центру Виноградова

Мапа центру Виноградова з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 192 КБ

GPS мапа Виноградова GPS мапа Виноградова. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ