Мапи інших міст України

Мапа Вознесенська

Історія міста Вознесенськ

У злиття річок Мертвовод і Південний Буг литовці звели фортецю Сокілець На місці нинішнього Вознесенська, пізніше фортеця переходить до Польщі. На початку XVIII століття тут був заснований, козацький зимовик - Соколи, який увійшов до складу Бугогардовської паланки.

Після русько - турецької війни на прикордонних землях по Південному Бугу у 1775 році були розселені козаки Бузького козацтва з управлінням у Соколах. У 1785 - 1786 роках тут був розквартирований Бузький єгерський корпус з двома козацькими полками на чолі з генерал - майором М. І. Кутузовим.

2 жовтня 1789 року за клопотанням генерал - фельдмаршала Г. О. Потьомкіна було закладене поселення Вознесенськ. 27 січня 1795 царським указом було засновано Вознесенське намісництво. У 1796 році Павло I перетворив Вознесенське намісництво в губернію, а пізніше ліквідував її, так Вознесенськ увійшов до Ольвіопольського повіту Новоросійської губернії. У 1803 - 1817 роках Вознесенськ центр Бузького козацького війська. У 1817 році царський уряд почав позбавляти козаків вольностей, спалахнуло повстання, яке було придушене. Станиції Побужжя були приєднані до військових поселень 1-го і 2-го полків Бузької уланський дивізії. У першій половині XIX століття в Вознесенську виникли перші невеликі промислові підприємства. У 1857 році всіх військових поселенців Вознесенська перевели на становище державних селян. У другій половині XIX століття в Вознесенську прискорюється розвиток промисловості.

Після проходження через Вознесенськ, в 1912 році, залізної дороги Одеса - Бахмач, значно прискорилися темпи зростання промисловості селища. В кінці 20-х років почали виробництво консервний, маслоробний та цегляно - черепичний заводи. У 1933 році Возесенськ був електрифікований, також тут був проведений радіозв'язок, а в 1936 році проведено водопровід. У 1938 році Вознесенськ отримує статус міста.

На початку серпня 1941 року німецькі війська захопили місто. 24 березня 1944 року Вознесенськ був звільнений від гітлерівських загарбників.

Докладна мапа Вознесенська

Докладна мапа Вознесенська з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 639 КБ

GPS мапа Вознесенська GPS мапа Вознесенська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ