Карты других городов Украины

Мапа Яремче

Історія міста Яремче

Яремче вперше згадується 1787 року в так званій Йосифінській метриці - першому поземельному кадастрі Галичини, як присілок села Дори.

У першій половині XIX ст. проводиться будівництво дороги Делятин - Яблуниця. Роботи на цій ділянці тривали десятки років і були завершені в 1847 р.

Наприкінці XVIII ст.в околицях Яремче з’явився опришківський рух - народно - визвольний рух проти гноблення польською шляхтою, який тривав до початку XIX століття. Легендарний ватажок опришків Олекса Довбуш орудував в околицях Яремче. Розквіт Яремче, як курортного осередку, розпочався 1894 року, після будівництва залізниці Станіславів - Вороненко.

17 жовтня 1909 року крайовий сейм у Львові остаточно надав Яремче статусу окремого населеного пункту. У 1912 році в Яремче вже відпочивало понад дві тисячі чоловік. З 1926 року у Яремче почала функціонувати електростанція.

22 жовтня 1914 року російські війська зайняли Яремче. За кілька років Яремче кілька разів переходило з рук у руки воюючих сторін. В червні 1919 року Яремче, як частину Гуцульщини, зайняли румунські війська. В серпні 1919 року ця територія відійшла до складу Польщі і румунські війська залишилили край. 22 березня 1928 року розпорядженням президента Республіки Польща Яремче було надано статусу курортної місцевості. 28 січня 1929 року воєвода Станіславський, доктор Наконечніков - Клюковський підписав Статут курорту Яремче.

У вересні 1939 року Яремче зайняли загони Червоної Армії. У січні 1940 року Яремче стало центром району. 30 червня 1941 р. селище захопили німецькі війська. 26 липня 1944 року Яремче було звільнено від окупантів та перейшло під контроль Радянської влади.

Після війни в Яремче розпочався період відбудови. Були побудовані туристичні бази, будинки відпочинку, санаторії, літні дитячі табори. 30 грудня 1977 року Яремче отримало статус міста обласного підпорядкування.

Мапа околиць Яремче

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Яремче. Мапа охоплює Яремчанський район.

Безкоштовно скачати

Об'єм 385 КБ

мапа стежки Довбуша яка веде до скель Довбуша Мапа-схема стежки Довбуша яка веде до скель Довбуша.

Безкоштовно скачати

Об'єм 102 КБ

Туристична мапа Яремчанського регіону Туристична мапа Яремчанського регіону. Мапа складається з двох файлів. Один файл мапа, другий експлікація визначних туристичних пам'яток.

Безкоштовно скачати

Об'єм 391 КБ

Об'єм 173 КБ

Експлікація до туристичної мапи Яремчанського регіону
Повна мапа Яремче

Мапа № 066

Повна мапа Яремче з докладним описом вулиць та деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2006 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 3,29 МБ

Як отримати

GPS мапа Яремче GPS мапа Яремче. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ