Мапи інших міст України

Мапа Ясинуватої

Історія міста Ясинувата

У 1691 році в околицях Ясиноватой селяться запорожці, які займалися землеробством скотарством, полюванням. На початку XVII століття територія нинішнього району була у складі Запорізької Січі.

У 1777 році селище Ясинувата отримало статус військової казенної слободи. По сусідству тут виникає ряд поселень і до 1841 - 1845 роках на території Ясинуватої волості поселяють малоземельних селян з Харківської, Полтавської та Чернігівської губерній. Офіційною датою заснування Ясинуватої вважається 1872 рік. Назву селищу і станції дало село розташоване в 4 кілометрах від селища. У 1879 році була введена в дію залізнична гілка Ясинувата - Хацапетівка, пізніше Ясинувату з'єднали з Макеєвським металургійним заводом. У 1884 році стала до ладу лінія Ясинувата - Чаплине, а в 1889 році була прокладена залізниця до Мушкетова. Станція Ясинувата перетворилася на великий вузол і до 1911 року вона мала 25 верст шляхів, паровозне депо, шляхові казарми і майстерні, двоповерхову будівлю вокзалу. Через станцію проходило за добу понад ста поїздів. У 1930 - ті роки Ясинувата розвивається прискореними темпами: будується водопровід, відкривається семирічна школа, клуб залізничників з бібліотекою, частково електрифіковано селище. У 1937 році в Ясинуватій створено управління Південно-Донецької залізниці. У 1938 році селище Ясинувата отримує статус міста районного підпорядкування. Восени 1941 року Ясинувата окупована фашистськими військами. 7 вересня 1943 місто звільнили від загарбників. У 1947 році було побудовано і запущено машинобудівний завод. У 1952 році завод отримує спеціалізацію з будівництва гірничо - добувної техніки. У 1965 році електрифікуються залізничні гілки які ведуть до Ясинуватої. У 1972 році Ясиноватая нагороджена Почесною Грамотою Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки. У 1997 році прийняті герб і прапор Ясинуватої.

Мапа плану Ясинуватої

Мапа плану Ясинуватої з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 922 КБ

GPS мапа Ясинуватої GPS мапа Ясинуватої. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ