Мапи інших міст України

Мапа Запоріжжя

Історія міста Запоріжжя

1770 року, в районі сучасного Запоріжжя, було закладено 7 фортець, на відстані у 30 верст одна від одної. Однією з фортець була Олександрівська - пращур міста Запоріжжя. У 1806 році на її місці виник Олександрівськ - повітове місто Єкатеринославської губернії. У 1870 - х роках в місті працювало декілька заводів сільськогосподарського машинобудування.

15 листопада 1873 року була відкрита залізниця з Росії до Криму. Олександрівськ став важливим транспортним вузлом Новоросії, в місті почала розвиватися промисловість.

В липні 1920 року Олександрівськ став центром однойменної губернії. У 1921 році Олександрівськ був перейменований у Запоріжжя. А у 1923 році місто стало центром Запорізького округу. Поворотним моментом в історії міста стало будівництво Дніпровської гідроелектростанції почате 8 березня 1927 року. Перша черга Дніпрогеса була введена в експлуатацію 10 жовтня 1932 року.

На енергетичній базі Дніпрогеса розвернулося будівництво великого промислового комплексу чорної та кольорової металургії. Було споруджено Дніпровський промисловий комбінат, куди першопочатково входили такі підприємства: завод листових сталей (нині - «Запоріжсталь»), коксохімічний завод (зараз - «Запоріжкокс»), шамотний завод, завод феросплавів, ремонтно - механічний завод (РМЗ), алюмінієвий комбінат, завод інструментальних сталей (ЗІС, пізніше - «Дніпроспецсталь») та ін.

У 1939 році місто стало обласним центром. В районі Дніпрогеса, на лівому березі Дніпра, в 15 км від старого Олександрівська було почато будівництво нового міста. Пізніше дві частини міста були об’єднані проспектом Леніна.

4 жовтня 1941 р. німці окупували За­поріжжя. 14 жовтня 1943 року місто було звільнене від німецько - фашистських загарбників.

В повоєнні роки відновлюються та будуються нові підприємства. 22 квітня 1972 р. почалася повна реконструк­ція Дніпрогеса, яка завершилася 14 квітня 1980 р.

Мапа околиць Запоріжжя

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Запоріжжя.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 332 КБ

Мапа плану Запоріжжя

Мапа плана центральної частини Запоріжжя з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 267 КБ

Мапа Хортиці Докладана мапа острова Хортиця. На мапі позначені пансіонати, санаторії, дороги та споруди без нумерації та інші природні об'єкти.

Безкоштовно скачати

Об'єм 1,11 МБ

Повна мапа Запоріжжя

Мапа № 031

Повна мапа Запоріжжя з докладним описом вулиць, споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2006 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 10,7 МБ

Як отримати

Схема руху трамваїв Запоріжжя Схема руху трамваїв Запоріжжя. Трамвайні маршрути Запоріжжя.

Безкоштовно скачати

Об'єм 364 КБ

Схема руху тролейбусів Запоріжжя Схема руху тролейбусів Запоріжжя. Тролейбусні маршрути Запоріжжя.

Безкоштовно скачати

Об'єм 355 КБ

GPS мапа Запоріжжя GPS мапа Запоріжжя. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ