Карті інших міст України

Мапа Залізного Порту

Історія селища Залізний Порт

Селище Залізний Порт знаходиться на території Голопристаньського району Херсонської області на узбережжі Чорного моря. Територія села складає 2,2 кв. км. Населення Залізного Порта півтори тисячі чоловік.

Після 1917 року попередній адміністративно - територіальний поділ України був скасований й у липні 1919 року Херсонська губернія була розділена на Херсонську та Одеську. В грудні 1920 року Херсонська губернія перейменована на Миколаївську губернію. Хоча Залізний Порт було засновано в кінці 1920 на початку 1921 року, офіційною датою створення поселення вважається 1922 рік. Ця територія була заселена селянами, які переїхали з села Келегей (Гладковка). Основною формою діяльності селян було вирощування сільськогосподарських культур, розведення домашніх тварин та рибальство. У 40-х роках XX століття в Залізному Порту була тільки одна вулиця, яка тягнулася вздовж берегу моря.

Назва села за однією з версій походить від слова "залізо". На місці, де зараз знаходиться пансіонат Волна, був пірс, який вдавався в море на сотню метрів, на якому рибалки ловили рибу. До пірса підпливали торгові кораблі які забирали рибу та зерно. Шторми поступово розмивали частину суші біля пірсу, внаслідок чого він був зруйнований. Для взважування зерна на пристані були збудована вага з залізним дахом, що й дало привід морякам називати село Залізним Портом. Друга версія пов'язує його назву від українського слова "заліз", тобто селище залізло далеко в море. Ні одна з версій не підтверджена.

До села впритул примикає Чорноморський Біосферний заповідник. Сьогодні Залізний Порт невелике курортне селище північного чорноморського узбережжя.

Мапа плану Залізного Порту

Мапа плану Залізного Порту з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 93 КБ

Докладна мапа Залізного Порту Докладна мапа Залізного Порту з деталізацією вулиць і всіх споруд. На мапі позначені бази відпочинку, пансіонати, санаторії.

Безкоштовно скачати

Об'єм 259 КБ

Мапа околиць Залізного Порту

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Залізного Порту.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 212 КБ

GPS мапа Залізного Порту GPS мапа Залізного Порту. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ