Мапи інших міст України

Мапа Жовтих Вод

Історія міста Жовті Води

Перша письмова згадка про ці землі відноситься до 1648 року, коли в битві при Жовтих Водах козацько - кримське військо одержало свою першу перемогу над польською шляхтою. Через насиченість цієї місцевості, Дикого поля, залізною рудою, річку, що протікає тут, назвали Жовтою. Перші поселення в басейні річки Жовтої з'явилися в середині XVII століття. Спершу був заснований хутір запорізьких козаків, а пізніше село Жовте. В кінці XVIII століття тут мешкало більше двохсот чоловік. Основним заняттям місцевого населення було вирощування хлібу та розведення скота. Наприкінці XIX ст. по річці Жовтій виявлені багаті поклади залізних руд. Офіційною датою заснування Жовтої Ріки вважається 1895 рік. З цього року починається видобуток руди, а з 1901 року ведеться промислове видобування. У 20 - х роках почали будувати перші одноповерхові будинки, які прийшли на заміну землянок.

13 серпня 1941 року селище Жовта Ріка захоплене німецькими окупантами. 20 жовтня 1943 року, селище звільнили від фашистських загарбників.

В 1950 році у двох невеликих копальнях Криворізького басейну, в покладах магнітного залізняка, було знайдено уранову руду. Вже 24 липня 1951 року було створено Східний гірничо - збагачувальний комбінат, з 1956 року він почав переробляти уранову руду у промислових масштабах і у 1959 році був отриманий збагачений уран. Комбінат працює і дотепер займається видобутком і збагаченням уранової руди. 22 травня 1957 року Наказом Президії Верховної Ради УРСР селище міського типу Жовта Ріка було перейменоване в місто Жовті Води та віднесене до міст обласного підпорядкування. Окрім уранової руди в Жовтих Водах видобувають рідкісний метал - скандій.

Мапа плану Жовтих Вод

Мапа плану Жовтих Вод з деталізацією вулиць та споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 1,31 МБ

GPS мапа Жовтих Вод GPS мапа Жовтих Вод. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ