Карты других городов Украины

Мапа Жмеринки

Історія міста Жмеринка

Вперше Жмеринка згадується у письмових джерелах на початку XVIII століття як поселення у Браїлівській волості Вінницького повіту Подільської губернії. Тоді на території нинішньої Жмеринки знаходилося декілька населених пунктів. У другій половині XIX століття, у зв'язку з ростом цукрової індустрії, виникає потреба в будівництві шляхів сполучень з регіонами збуту. Офіційною датою заснування міста вважається 1825 рік, хоча нинішня Жмеринка заснована в 1865 році між селами Велика і Мала Жмеринка. З будівництвом залізниці Київ - Балта у 1865 - 1870 роках Жмеринка стає залізничним поселенням. 8 червня 1870 року розпочато рух поїздів залізницею Одеса - Жмеринка - Київ, а у вересні 1871 року почався рух в напрямку Волочиська. 30 серпня 1892 року Жмеринку зв'язали залізничною гілкою з Могилевом - Подільським. З часів заснування міста тут оселилося багато єврейських родин, які складали основний кістяк населення Жмеринки.

18 листопада 1903 року Жмеринка отримала статус міста. З 7 січня 1905 року стало функціонувати міське управління. Завдяки доброму залізничному сполученню в Жмеринці швидко розвивається промисловість і напередодні Першої Світової війни в місті нараховувалося дев'ять фабрик та заводів і тридцять шість ремісничих майстерень. У грудні 1918 року, за часів Директорії, Жмеринка стає столицею УНР. На початку 1921 року з Вінницького повіту було відокремлено Жмеринський повіт. 7 березня 1923 року було утворено Жмеринській район.

17 липня 1941 року місто захопили гітлерівські війська. 22 березня 1944 року Жмеринку звільнили від фашистських окупантів. Сьогодні Жмеринка є містом обласного підпорядкування.

Мапа околиць Жмеринки

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Жмеринки.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 337 КБ

Мапа плану центральної частини Жмеринки

Мапа плану центральної частини Жмеринки з деталізацією вулиць та споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 412 КБ

Повна мапа Жмеринки

Мапа № 144

Повна мапа Жмеринки з докладним описом вулиць і деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2009 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 5,73 МБ

Як отримати

GPS мапа Жмеринки GPS мапа Жмеринки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ