Мапи інших міст України

Мапа України

Історія України

Близько 1500 р. до н. е. на територію України проникають кочові племена кімерійців (IX - VII ст. до н. е.). Скіфи в VII в. до н. е. витіснили кімерійців з українських степів й створили централізовану державу на території України. У II ст. до н. е. скіфів витісняють сармати. У III ст. н. е. територію України населяють готи, які створюють свою державу. У 375 р. готи терплять поразку від гунів й переселяються на Захід.

В IX - Х віках сформувалася Давньоруська держава - Київська Русь. Після нашестя Батия 1237 - 1241 рр. й погрому Києва місто приходить в запустіння й наступає фактичний занепад Київської Русі. Давньоруська держава розпадається на окремі князівства: Києвське князівство, Чернігівське князівство, Галицьке Князівство, Володимиро-Волинське князівство, частково Турово - Пінське князівство, а також Переяславське князівство. У 1325 р. литовський князь Гедимин розбив військо князя Святослава на ріці Ірпінь й підпорядкував Київське князівство.

З XVI ст. зростає значення нового суспільного шару - козацтва, яке засновується в Запорізькій Січі. У 1648 р. козаки підіймають повстання під проводом Богдана Хмельницького через посилення притиснення козаків польськими магнатами. У 1654 р. була скликана Переяславська Рада, після якої Українські землі переходять під протекторат Росії що призвело до русько - польської війни 1654 - 1667 рр. В ході польсько - турецької війни 1672 - 1676 рр. Поділля перейшло під владу Османської Імперії. Турецьке володарювання тривало до 1699 року. В ході Великої Північної війни 1700 - 1721 років частина козаків під командуванням Мазепи перейшла на сторону шведів, але зазнавши поразки Мазепа з козаками втік до Туреччини. Після розділу Польщі між Росієй, Австрією та Прусією у 1772 - 1795 роках Галіція перейшла у володіння австрійських Габсбургів, а Правобережна Україна - у володіння Росії. Єкатерина II скасувала гетьманщину у 1764 р., а у 1775 р. ліквідувала Запорізьку Січь.

Після Першої Світової війни в результаті багатьох перепетій Україна була кілька разів переділена між декількома державами. 30 грудня 1922 р., підписав Союзну угоду, Українська РСР увійшла до складу СРСР.

22 червня 1941 року на територію СРСР вступила армія нацистської Німеччини. Звільнена територія України у 1944 році.

24 серпня 1991 року Верховна Рада проголосила незалежність України.

див. також Докладна історія України

Топографічна військова мапа України сто тисячка

Мапа № 056

Дуже докладна топографічна військова мапа всієї України масштабу 1 : 100 000 (в 1 см - 1 км). Всі мапи видання від 70 - х до 90 - х років.

Першоджерело www.lib.berkeley.edu

Перейти до мапи

Топографічна військова мапа України п'ятдесят тисячка

Дуже докладна топографічна військова мапа масштабу 1 : 50 000 (в 1 см - 500 м). Всі мапи видання від 70 - х до 90 - х років. Мапи не всі, а тільки частина мап, орієнтування по квадратах як на мапі № 056.

Першоджерело www.lib.berkeley.edu

Безкоштовно скачати

Об'єм 833 МБ

Історичні мапи України

Історичні мапи України. Мапи охоплюють історію захоплення земель України за 2500 років.

Перейти до мап

Мапта України Google map Докладна супутникова мапа України від компанії Google.maps. Рекомендується продивлятися мапу у вкладці "Супутник". Вкладки "Карта" та "Ландшафт" мають низьку якість для території України. Перейти до мапи
Фізична мапа України Фізична мапа України (УРСР).

Безкоштовно скачати

Об'єм 801 КБ

Кліматична мапа України Кліматична мапа України.

Безкоштовно скачати

Об'єм 391 КБ

Мапа залізних доріг України Мапа залізних доріг України. Мапа містить всі шість залізних доріг України,а також на мапі позначені вузлові станції та напрямки виїзду поїздів з України.

Безкоштовно скачати

Об'єм 220 КБ

Мапа етнографічного складу населення України Мапа етнографічного складу населення України.

Безкоштовно скачати

Об'єм 454 КБ

Мапи розповсюдження російської мови в Україні

Мапи розповсюдження російської мови в Україні. Мапа складається з трьох схем: 1 - Мапа про підтримку державного статусу російської мови в регіонах (опитування 2005 року); 2 - Мапа вживання російської мови у побуті (опитування 2003 року); 3 - Мапа розповсюдженості російської мови (перепис 2001 року).

Безкоштовно скачати

Об'єм 367 КБ

Мапа умов проживання населення України по екологічному стану території Мапа умов проживання населення України по екологічному стану території.

Безкоштовно скачати

Об'єм 196 КБ

Мапа стану сучасних ландшафтів України Мапа стану сучасних ландшафтів України.

Безкоштовно скачати

Об'єм 177 КБ

Мапа стану поверхневих вод України Мапа стану поверхневих вод України.

Безкоштовно скачати

Об'єм 361 КБ

Мапа електроенергетики України Мапа електроенергетики України. На мапі позначені теплові, гідравлічні, гідроакумуляційні, атомні та вітрові електростанції.

Безкоштовно скачати

Об'єм 281 КБ

Мапа автомобільних доріг України Мапа автомобільних доріг України. На мапі позначені автомобільні дороги національного, європейського та міжнародного значень.

Безкоштовно скачати

Об'єм 181 КБ

Інтерактивна мапа України

Мапа № 051

Інтерактивна мапа України з деталізацією до села та можливістю пошука необхідних об'єктів по п'яти параметрам.

Видання 2006 року.

Вартість 20 посилань

Об'єм 105 МБ

Як отримати

Мапа автомобільних доріг України та Молдови

Мапа № 013

Докладна мапа автомобільних доріг України та Молдови. Масштаб мапи 1:1 000 000 (в 1 см - 10 км). На мапі позначені всі міста України, деякі селища міського типу та села. Крім того на мапі позначені дороги, ріки, озера, ліса, перевали і т.д. Мапа складається з одного файла.

Видання 2006 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 22,5 МБ

Як отримати

Докладна мапа України та мапа Європи

Мапа № 073

Докладна мапа України та мапа Європи. На мапі позначені всі українські міста, селища міського типу, деякі села, рельєф місцевості, заповідники та національні парки, а також межі областей та районів. На мапі також представлено адміністративно-територіальний устрій України та герби обласних центрів країни. На мапі Європи позначені прапори держав. Якщо є бажання отримати цю ж мапу значно кращої якості та без цифрового підпису натисніть сюди.

Безкоштовно скачати

Об'єм 3,76 МБ

Аеронавігаційні польотні докладні мапи України

Мапа № 074

Аеронавігаційні польотні докладні мапи України. Пакет мап складається з однієї загальної мапи та восьми більш докладних мап регіонів України.

Видання 2008 року.

Вартість 20 посилань

Об'єм 69,0 МБ

Як отримати

Морські навігаційні докладні мапи України

Мапа № 135

Морські навігаційні докладні мапи України. Пакет складається з сорока п'яти докладних мап Чорного моря, Азовського моря й частин рік Дуная, Південного Буга та Дніпра.

Видання 2009 року.

Вартість 20 посилань

Об'єм 1,88 ГБ

Як отримати

GPS мапи України GPS мапи України. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 203 МБ

JAVA мапа України для мобільного телефону JAVA мапа України для мобільного телефону

Безкоштовно скачати

Об'єм 10,7 МБ

GPS карты Украины

Мапа № 143

GPS мапи України. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатора". Мапа включає докладні, з деталізацією до будинку, мапи Чернігова, Черкас, Маріуполя, Полтави, Житомира, Києва, Кировограда, Cтрия, Луцька, Ковеля, Прилук, Шостки. Пошук по вулицям міст реалізований для Києва, Скадовська, Бахчисараю, Алушти, Одеси. Поновлення щомісячно БЕЗКОШТОВНО. Скріншоти мап. Для отримання мапи пишіть сюди.

Видання 2007-2010 роки.

Ціна: 12,00 у.о.

Об'єм 114 МБ